Article Category Blog

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

مواد اصلی upvc را نفت خام و نمک طعام تشکیل می دهند.از نفت خام ، اتیلن و از نمک ، کلر بدست می آید و از طریق پلیمریزاسیون ، کلر ، اتیلن ، وینیل کلرید با هم ترکیب و پلی وینیل کلرید یا بصورت خلاصه pvc بدست می آید.که ماده ای پلاستیکی و قابل ارتجاع است.
امروزه pvc در کنار پلی اتیلن-پلی پروپیلن-پلی استیرول به عنوان یک ماده استاندارد در زمینه های مختلف کاربرد فراوانی دارد.
با افزودن موادی مانند ضربه گیرها (impact modifiers) ، کاهش دهنده های سرعت اشتعال یا متعادل کننده های گرما (heat stabilizers) ، پرکننده ها (fillers) ، کمک فرایندها (processing aids) و روان کننده های داخلی و خارجی (internal & external lubricants) و درصورت نیاز رنگ های صنعتی (pigments) و اکسید تیتانیوم (tio2) به نفت خام و نمک طعام ماده جدیدی بدست می آید که هر چند خمیر مایه آن pvc است لیکن خواص فیزیکی متفاوتی داشته و به آن ماده غیرپلاستیک یاupvc اطلاق می شود.

un plasticized poly vinyl chloride
که مختصرا upvc نامیده می شود ماده ای سخت است و در واقع یک نوع پلاستیک حرارت دیده (thermo plats) می باشد که در فرایند تولید ، از طریق اکسترودر شدن به شکل مقاطع مختلف (profiles) درآورده می شود.
طیف وسیعی از محصولات را می توان با upvc تولید نمود که برای نمونه می توان به پروفیل های قابل مصرف در ساخت در و پنجره ، کرکره ، کف پوش ، سقف کاذب ، کابل های ایزوله ، چرم مصنوعی ، ورق pvc ، محافظ قرص ، کیسه خون و سرم اشاره کرد.
در ساخت در و پنجره از جنس upvc از پروفیل های مناسب که دارای غلظت بالای مواد متشکله هستند استفاده می شود تا استحکام کافی را داشته باشند.

upvc
به علت داشتن امتیازات زیاد و خاص از اواخر دهه 60 وارد بازار شد و جای خود را در بازارهای جهانی پیدا نمود.درحال حاضر upvc نسبت به سایر مواد  پلیمری از امتیازات بالاتری برخوردار بوده و درصد مصرف بیشتری را به خود اختصاص داده است (بیش از 60% از سهم بازار)

 

 

کیمیا پنجره الوند

آرامش ،زیبایی و دوام